Wolne miejsca

Mamy jeszcze wolne miejsca:

Technikum:

- Technika pojazdów samochodowych.

- Technik inżynierii sanitarnej,

- Technik budownictwa,

Branżowa Szkoła I stopnia:

- Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

- Mechanik pojazdów samochodowych,

- Monter sieci i instalacji sanitarnych,

- Fryzjer.

Klasy 1te i 2f na spacerze

Piękna, słoneczna pogoda zachęciła nas, aby w piątkowy poranek udać się z uczniami na wycieczkę po Nowej Hucie. W ramach lekcji religii i zajęć z wychowawcą młodzież z klasy 1te i 2f wraz z opiekunami odwiedziła Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej na os. Szklane Domy, a następnie udała się na spacer wzdłuż nowohuckiego zalewu. Sterowaliśmy fontannami, przypatrywaliśmy się wodnym ptakom a ochłodę znaleźliśmy przy solankowej tężni.

odpowiedzialni: Sabina Bałas-Gąssowska i Janusz Pasik

Konkurs literacki

W roku szkolnym 2020/2021 BIBLIOTEKA SZKOLNA wspólnie z Panią mgr Magdaleną Wróblewską tradycyjnie już zorganizowała KONKURS LITERACKI.

Uczniowie przynosili i przysyłali mailem samodzielnie napisane wiersze i recenzje przeczytanych książek oraz obejrzanych filmów.
Wpłynęło 28 prac.

W dniu 16.06.2021 r. jury w składzie mgr Magdalena Wróblewska i mgr inż Elżbieta Byszewska zapoznało się z twórczością naszych uczniów.

Jury wyróżniło wiersze następujących uczniów:

I miejsce       -       Michał Cichy : "Niepewna przyszłość"                                  kl. III TA
II miejsce      -       Jacek Doniec : "Łąki Nowohuckie"                                          kl. II TE
III miejsce     -       Jakub Dybek : "Moc letniej nocy"                                            kl. II F
wyróżnienie   -      Kamil Kluska : "Był raz człowiek ochoczy"                kl. IV T
wyróżnienie   -      Kyrylo Potiienko : "Lato"                                                       kl. II TA

Program "Kultura Bezpieczeństwa"

W roku szkolnym 2020/21 nasza szkoła brała udział w programie edukacyjnym „Kultura Bezpieczeństwa” zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Celem programu było:  podniesienie wśród młodzieży szkolnej poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy, popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy, zwłaszcza problematyki zawierania umów o pracę, w tym cywilnoprawnych, podejmowania pracy sezonowej i wakacyjnej oraz problematyki legalności zatrudnienia.

Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska

Nowa Huta - miasto, które stało się dzielnicą Krakowa

Klasa III TA realizując temat z historii: "Inwestycje planu 6-letniego", udała się na wycieczkę dydaktyczną "Nowa Huta - miasto, które stało się dzielnicą Krakowa". Uczniowie pod opieką nauczycieli zwiedzili trasę: Aleja Róż, Plac Centralny im. R. Regana, kino Świt", pierwsze osiedla: Na Skarpie, Wandy, plac Ożańskiego, oś. Stalowe, Zalew Nowohucki, os. Szkolne, Zielone - Park Ratuszowy.
Odpowiedzialny: mgr M. Wierdak - Róż, mgr B. Głuch