piątek, sierpień 07, 2020

Wirtulany spacer po szkole

Mistrzostwa Szkoły klas pierwszych w tenisie stołowym

23 stycznia 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły klas pierwszych w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 22 uczniów z klas: 1Ta, 1Te, 1a, 1b, 1e, 1f, którzy zostali przydzieleni w drodze losowania do czterech grup eliminacyjnych, gdzie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Z  grup do dalszych rozgrywek awansowało po dwóch najlepszych tenisistów, którzy dalej rywalizowali ze sobą w czteroosobowych zespołach, także systemem „każdy
z każdym”.  W finale wzięło udział czterech uczniów, którzy rozgrywali mecze o pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Kaczmarczyk (kl. 1Ta), drugie Dominik Baran (kl. 1F), trzecie Longin Kucab (kl. 1b), czwarte Hubert Małek (kl. 1a).

Pozostałe miejsca zajęli:
V – VI Piotr Marszałek (kl. 1Te), Jacek Doniec (kl. 1Te),

VII – VIII Bartłomiej Dąbrowski (kl. 1e), Krzysztof Dworaczek (kl. 1e)

IX – XXII Jakub Broda, Filip Hyjek, Wojciech Witek (kl. 1Ta); Oskar Kosek (kl. 1Te); Michał Zalichta, Piotr Przywora, Mateusz Żurek (kl. 1a); Patryk Ślęczka, Hubert Nicpoń (kl. 1b); Szymon Chowaniec, Haiday Denys, Jakub Stachura (kl. 1e), Oskar Żuwała, Damian Makuch (kl. 1f).

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Katarzyna Gargula i Marcin Olajossy.