wtorek, styczeń 28, 2020

#RazemNaSwieta.

„Razem na Święta” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, która  miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. Ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli zgłosiło swój udział w tej akcji.

Również nasza szkoła włączyła się w działania charytatywne mające wesprzeć osoby potrzebujące.  W przedświątecznych dniach grudnia, została przeprowadzona akcja sprzedaży kartek świątecznych, z których dochód został przekazany na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda, które pomaga min. rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klasy 3b z p. J. Śliwą, wyremontowali mieszkanie podopiecznemu MOPS – Nowa Huta, uczniowie klasy 2b z p. Beatą Głuch wymalowali strychy na os. Stalowym pomagając wspólnocie bloku 5 odnowić pomieszczenia przed świętami.

W szkole zostały przeprowadzone przez koło dekoratorskie konkursy na kartkę świąteczną i ozdoby choinkowe. Kartki zostały wysłane wraz z życzeniami do emerytowanych pracowników szkoły, a ozdoby choinkowe, wykorzystano do ubrania choinki na placu na osiedlu Uroczym, w celu upiększenia otoczenia mieszkańców.

Samorząd Uczniowski jak co rok, zorganizował „zabawę mikołajkową” dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości dla dziewcząt i kobiet niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i średnim.

Odpowiedzialny – dyrekcja szkoły.