wtorek, wrzesień 29, 2020

Wirtulany spacer po szkole

Konkurs o Powstaniu Warszawskim

29 października 2019r. w ramach projektu: „BohaterOn – włącz historię” w naszej szkole odbył się konkurs o Powstaniu Warszawskim. W rywalizacji wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn z klas technikum. W pierwszej rundzie uczniowie zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi najważniejszych dat, postaci , wydarzeń oraz ciekawostek związanych z Powstaniem Warszawskim.  W kolejnym etapie konkursu młodzież miała za zadanie uzupełnić tekst o walkach powstańczych na podstawie „ kartek z kalendarza”.

W tym czasie zgromadzeni na widowni uczniowie wysłuchali piosenek opowiadających o walczącej Warszawie. W finale zmierzyli się przedstawiciele klasy 2 ta: Michał Cichy i Krystian Dej oraz klasy 4t: Jakub Kułaga i Kamil Stojak. Tym razem oprócz wiedzy liczyła się również strategia, gdyż pytania dla danej drużyny były wybierane przez rywali. Ostatecznie, po wyrównanej grze zwyciężyli Michał i Krystian z klasy 2ta

Gratulujemy !

Odpowiedzialna: mgr Sabina Bałas- Gąssowska