wtorek, wrzesień 29, 2020

Wirtulany spacer po szkole

„Starsi nie czytają? W młodych nadzieja” -

W dniu 7 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 została przeprowadzona, pod patronatem redakcji miesięcznika Biblioteka w Szkole, IV edycja akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” . W akcji co roku bierze udział ponad 400 tysięcy osób, z ponad 2 tysięcy placówek..

Uczniowie ZSB PPBP "Chemobudowa- Kraków" S.A., jak co roku, z radością i zaangażowaniem włączyli się do akcji. Imprezę poprzedził konkurs polonistyczny z dziedziny historii literatury, ortografii i językoznawstwa.

Młodzież w tym dniu miała również okazję poczytać w miłych i niecodziennych okolicznościach tzn. w ogródku szkolnym, na specjalnie na tę okazję przygotowanych ławkach i materacach, w towarzystwie swoich koleżanek i kolegów. Każdy uczeń czytał to, na co miał ochotę i w takich to okolicznościach był pobijany rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

W trakcie imprezy młodzież została poczęstowana cukierkami.

Akcję przygotowały :

mgr Magdalena Wróblewska i mgr inż. Elżbieta Byszewska