wtorek, czerwiec 02, 2020

Wirtulany spacer po szkole

Wycieczka do Częstochowy

Dnia 24 kwietnia młodzież z klas czwartych technikum udała się na wycieczkę do Częstochowy. Maturzyści uczestniczyli w Mszy Św. w Sanktuarium Zakonu Paulinów, by pomodlić się za pomyślność podczas egzaminu dojrzałości.  Jasna Góra to jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce ze znajdującym się tam cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

Po mszy uczniowie zwiedzili skarbiec klasztorny, gdzie mogli  podziwiać bogactwo i urodę najcenniejszych wotów – darów składanych w ciągu minionych wieków. Nie straszne młodzieży było również pokonanie 300 schodów prowadzących na wieżę klasztoru, skąd rozpościerał się wspaniały widok na miasto. Po tych atrakcjach maturzyści z przyjemnością odpoczęli w Domu Pielgrzyma, gdzie posilili się przed dalszą podróżą. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili ruiny średniowiecznego zamku w Ogrodzieńcu, leżące na szlaku turystycznym Orlich Gniazd. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i będziemy ją miło wspominać.

 Odpowiedzialne: mgr Magdalena Wróblewska i mgr Sabina Bałas- Gąssowska