czwartek, grudzień 12, 2019

Wirtulany spacer po szkole

Festiwal Zawodów 2019

W dniach 21-23 marca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w siódmej edycji  Festiwalu Zawodów 2019.  Przez trzy dni szkoły zawodowe z Małopolski miały możliwość  zaprezentowania swoich osiągnięć w różnych branżach tematycznych. Zespół Szkół Budowlanych Przyzakładowych Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa” Kraków S.A reprezentowali uczniowie oraz nauczyciele na dwóch stanowiskach wystawienniczych związanych  z zawodami mechanicznymi oraz budowlanymi.

Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami  z pobytu w szkole a kadra pedagogiczna odpowiadała na pytania przyszłych absolwentów, dotyczących przebiegu nauki, wyboru zawodu oraz procedury przyjęcia na wymarzony kierunek. Podczas tegorocznego Festiwalu zaprezentowały się także: służby mundurowe, uczelnie oraz przedsiębiorcy, współpracujący ze szkołami. Byli goście z regionów partnerskich Województwa Małopolskiego, m.in. z Niemiec, Francji, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Festiwalu, można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali odpowiednią ścieżkę kształcenia. Podczas Targów odbyły się również wydarzenia towarzyszące w formie konferencji/seminariów i warsztatów tematycznych skupiających przedstawicieli rynku pracy  i edukacji.