poniedziałek, grudzień 17, 2018

Mistrzostwa Krakowa w badmintonie.

28 listopada 2018 roku w hali sportowej Com Com Zone w Nowej Hucie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w badmintonie drużynowym. Do zawodów zgłosiło się 25 szkół. Szkoły w drodze losowania zostały podzielone na 8 grup i w grupach mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Do grupy C trafiły szkoły: ZSB Chemobudowa, I LO i ZS Elektrycznych nr 1. Nasza szkoła debiutująca w zawodach musiała uznać wyższość przeciwników, ponosząc dwie porażki w stosunku 0:2. Jakub Malarczyk, Mateusz Kwinta i Radosław Kubacki dzielnie walczyli i godnie reprezentowali szkołę, a przede wszystkim jako ambasadorzy aktywności fizycznej promowali badminton jako sport dla wszystkich i na całe życie.

Historyczny występ naszego teamu - po raz pierwszy szkoła była reprezentowana w tej dyscyplinie sportowej na zawodach ma bezcenne znaczenie, choć nie wymierne.

Opiekun: Wiesław Kucab