Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Dnia 15 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa pracy” przeprowadzony zdalnie za pomocą platformy Forms, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

Czytaj więcej...

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

W grudniu, już tradycyjnie, odbywał się w naszej szkole konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

W swoich kompozycjach uczestnicy zaprezentowali różne techniki pracy, a Święta Bożego Narodzenia ukazali wykorzystując tradycyjne symbole, takie jak - szopka, choinka, Mikołaj oraz prezenty.
Dnia 21 grudnia jury wyłoniło zwycięzców.

Zwyciężyła uczennica klasy 4t – Gabriela Krawczyk, drugie miejsce zajął uczeń klasy 2f - Dawid Zając, na miejscu trzecim uplasowała się uczennica klasy 2e - Weronika Cichy.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Mikołaj w Prusach

8 grudnia 2020r. przedstawiciel uczniów - Hubert Solarz (4t) oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Prusach. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest wspólna zabawa mikołajkowa z podopiecznymi Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, tym razem jednak musieliśmy dostosować się do obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną. Na ręce Siostry Dyrektor przekazaliśmy mikołajkowe upominki i świąteczne życzenia, które na pewno sprawią podopiecznym wiele radości.

Tym samym nasza szkoła wpisała się w akcję MEN "Razem na święta", której celem jest zarówno zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.  

 
Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to wyróżnienie przyznawane najlepszym uczniom szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Do grona stypendystów, uhonorowanych w roku szkolonym 2020/2021, należą uczniowie ZSB PBP „Chemobudowa-Kraków” S.A.- Aleksander Żołkwa, uczeń klasy III TA oraz Bartosz Gola, uczeń klasy II TE. Stypendyści uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Wykazali się również szczególnymi uzdolnieniami  w dziedzinie , w której kształci nasza szkoła. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


 

Strona 1 z 165