Projekt społeczny „Młodzi krakowianie działają lokalnie”

Uczniowie naszej szkoły: Krystian Wojciechowski, Jakub Perek, Damian Kasperczyk, Karol Marzec oraz Grzegorz Pietrzyk wzięli udział w projekcie społecznym: ”Młodzi krakowianie działają lokalnie”. Celem głównym projektu było popularyzowane realizacji projektów społecznych przez młodzież, a także propagowanie aktywności społecznej i zaangażowania w życie miasta Krakowa i społeczności lokalnej. Uczniowie w ramach akcji zrealizowali własny projekt społeczny: „Ogródek rekreacyjny „Chemobudowa”, na który otrzymali dotację z Urzędu Miasta Krakowa przy wsparciu Fundacji Oświatowej im. Ks. Konarskiego.

Czytaj więcej...

#RazemNaSwieta.

„Razem na Święta” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, która  miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym. Ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli zgłosiło swój udział w tej akcji.

Czytaj więcej...

Turniej Złota Kielnia

11 stycznia 2020 r. w Gliwicach odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Złota Kielnia. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać  test składający się z 40 pytań- kwalifikacja BD.04
 i opracować zadanie problemowe z zakresu – montaż systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich, wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 b: Radosław Tabor, Damian Zając, Bartłomiej Ziętara.

Przygotowanie do turnieju i opieka w trakcie – mgr inż. Edyta Hamera.

Jasełka 2019

Głównym bohaterem tegorocznych Jasełek  był  obraz Sandro Botticellego pt. „Mistyczne  narodziny”. W centralnej części malowidła widzimy tradycyjną scenę narodzin Jezusa. Maria klęczy przy Dzieciątku w pozie adoracji, Józef cichutko przysypia. Na potrzeby przedstawienie zamieniliśmy świetlicę na National Gallery w Londynie.  Wykorzystując najnowocześniejsze zabezpieczenia wyeksponowaliśmy dzieło. Niestety mimo użycia wszelkich środków ostrożności doszło do próby kradzieży! (w  roli złodziei- Kamil Lupa 2 ta  i Aleksander Bajew 1 ta)

Czytaj więcej...

„Gwiazdka dla zwierzaka”

W dniach od 6 listopada do 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbywała się zbiórka
karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, mieszczącego się przy ulicy Rybnej 3.Tradycyjnie włączyliśmy się do akcji organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i jak zawsze uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie pozostali obojętni na los podopiecznych schroniska.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz wielkim sercom udało nam się zebrać ponad 40 kilogramów karmy. W imieniu naszych czworonożnych przyjaciół, których los udało nam się polepszyć – serdeczne DZIĘKUJĘ – Opiekun akcji mgr Katarzyna Grabowiecka-Kącka.

Strona 1 z 155