Św. Mikołaj w szkole

6 grudnia 2019 r. od rana w szkole panował świąteczny nastrój w oczekiwaniu na odwiedziny Mikołaja. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było dzwonek i charakterystyczny głos „ho, ho, ho”. To Mikołaj ze swoja świtą – Śnieżynkami odwiedzał uczniów w klasach i wręczał im słodkie upominki. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy obsługi także zostali obdarowani. Młodzież, aby godnie przyjąć gościa założyła najbardziej popularny atrybut świętego – czerwone czapki. Każdy kto taką posiadał, był zwolniony w tym dniu z odpowiedzi ustnych.

Czytaj więcej...

Konkurs "Alfik matematyczny"

Konkurs „Alfik matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Jest  organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Promuje talenty  i osiągnięcia uczniów oraz pomaga kształtować ważne kompetencje osobiste.

W XXV edycja konkursu, wzięło udział 16 uczniów:

Czytaj więcej...

Wycieczka dydaktyczna kl. 3a do Muzeum PRL

19 listopada 2019 roku klasa 3a wybrała się do Muzeum Nowej Huty.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wystawami: „Kombinat Formy -
przestrzenie Huty im. Lenina na fotografiach z lat 1950-1960”, „Mój drugi dom? Huta im. Lenina.” oraz „Atomowa groza”.
Młodzież mogła zobaczyć zdjęcia z budowy i działalności kombinatu oraz obejrzeć film dokumentalny,
w którym byli pracownicy opowiadają o realiach pracy w Hucie im. Lenina.

Czytaj więcej...

Dzień tosta

7 i 14 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów Chemobudowy stoisko, na którym na bieżąco sprzedawane były pyszne i ciepłe tosty. Była to świetna alternatywna dla codziennego, nudnego drugiego śniadania, które każdy z nas zabiera z domu. Stoisko cieszyło się niemałym zainteresowaniem,
a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację Dnia św. Mikołaja w Domu Pomocy Społecznej w Prusach.

Za przebieg Dnia Tosta odpowiedzialne były: Katarzyna Swałdek i Katarzyna Gargula.

Apel z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną wydarzenia stanowił montaż słowno -muzyczny przygotowany przez uczniów klas: 2ta,2tb,3t i 4t. Prowadzący przybliżyli informacje o  wydarzeniach historycznych i postaciach, które odegrały znaczącą rolę w odzyskaniu przez Polskę wolności. Młodzież recytowała wiersze, urozmaicane patriotycznymi piosenkami. W czasie spektaklu obejrzeliśmy też dwa filmy animowane przedstawiające walkę Polaków o wolność od czasu zaborów do 1918r., prezentujące patriotyczne postawy naszego społeczeństwa.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 152