Zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wyczekiwaliśmy z niecierpliwością. Tropikalne upały skutecznie odwracały naszą uwagę od obowiązków szklonych ostatnich dni. Wyjątkowa środa (19.06.2019r.) nadeszła. Na uroczystym apelu Pani Dyrektor przypomniała nam o najważniejszych osiągnięciach tego roku, ilustracją  jej słów była prezentacja multimedialna.. Z uwagą wysłuchaliśmy wystąpienie członka zarządu PBP „Chemobudowa-Kraków” S.A., pana Mieczysława Trojana,  który po raz kolejny potwierdził , iż na uczniów naszej szkoły czekają w „Chemobudowie” miejsca pracy i droga do awansu zawodowego.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas czwartych

Dnia 26.04.2019r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas czwartych. W pożegnaniu przyszłych maturzystów wzięli udział: Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie klas młodszych. Pani Dyrektor, mgr Beata Głuch, podkreśliła w swoim przemówieniu wagę zdobytego w naszej szkole wykształcenia, a także porównała czteroletni czas spędzony w technikum do zmagań na boisku krakowskich drużyn piłkarskich, wywołując uśmiech na twarzach naszych uczniów.  W imieniu absolwentów przemawiali: Łukasz Broś, Marcin Kolegowicz i Damian Kijania, dziękując za wspólnie spędzone lata nauki.

Czytaj więcej...

Zbiórka plastikowych nakrętek

Akcja charytatywno – ekologiczna „ZbieramyZakretki.pl Pomagając ludziom pomagamy naturze” łączy w sobie ideę dbania o nasze wspólne dobro jakim jest nasze środowisko naturalne w naszym najmniejszym lokalnym wymiarze oraz pomoc chorym ludziom. Nakrętki są przekazywane do Fundacji Nauka i Kultura w Krakowie. Środki finansowe uzyskane z recyklingu są przeznaczane na rehabilitację podopiecznych fundacji.

Czytaj więcej...

Szlakiem architektury sakralnej

Klasa I Ta udała się dziś (13.06.2019r) na krakowski Rynek odwiedzając najstarsze i najciekawsze kościoły Starego Miasta. W malutkim kościele św. Wojciecha doszukiwaliśmy się śladów drewnianego pierwowzoru z początków chrześcijaństwa, w kościele św. Andrzeja podziwialiśmy oryginalne XI wieczne sklepienie kolebkowe, natomiast w kościele Mariackim nie udało nam się dotrzeć do ołtarza - był remont. Najciekawszy wydał nam się barokowy kościół Piotra i Pawła, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na pokaz doświadczenia z wahadłem Faucaulta. Teraz już mamy pewność, że ziemia kręci się wokół własnej osi! Trzydziestostopniowy upał ugasiliśmy pysznymi lodami. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Magdalena Wróblewska

Czytaj więcej...

Strona 1 z 145