Zbiórka plastikowych nakrętek

Akcja charytatywno – ekologiczna „ZbieramyZakretki.pl Pomagając ludziom pomagamy naturze” łączy w sobie ideę dbania o nasze wspólne dobro jakim jest nasze środowisko naturalne w naszym najmniejszym lokalnym wymiarze oraz pomoc chorym ludziom. Nakrętki są przekazywane do Fundacji Nauka i Kultura w Krakowie. Środki finansowe uzyskane z recyklingu są przeznaczane na rehabilitację podopiecznych fundacji.

Czytaj więcej...

Szlakiem architektury sakralnej

Klasa I Ta udała się dziś (13.06.2019r) na krakowski Rynek odwiedzając najstarsze i najciekawsze kościoły Starego Miasta. W malutkim kościele św. Wojciecha doszukiwaliśmy się śladów drewnianego pierwowzoru z początków chrześcijaństwa, w kościele św. Andrzeja podziwialiśmy oryginalne XI wieczne sklepienie kolebkowe, natomiast w kościele Mariackim nie udało nam się dotrzeć do ołtarza - był remont. Najciekawszy wydał nam się barokowy kościół Piotra i Pawła, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na pokaz doświadczenia z wahadłem Faucaulta. Teraz już mamy pewność, że ziemia kręci się wokół własnej osi! Trzydziestostopniowy upał ugasiliśmy pysznymi lodami. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Magdalena Wróblewska

Czytaj więcej...

Wizyta w Bibliotece Wojewódzkiej

12 czerwca 2019 roku zostało łącznicy klasowi, należący do  Koła Czytelniczego, odwiedzili  Wojewódzką  Bibliotekę  filia w Nowej Hucie, os. Kościuszkowskie 2a. Zwiedzając wystawę „70 lat Nowej Huty” -  pani kierownik mgr Aldona Kruk bardzo interesująco opowiadała o historii Nowej Huty, która w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia. Wykład doskonale uzupełniały materiały prezentowane w trakcie prelekcji, jak również zamieszczone w gablotach. Na zakończenie bardzo miłego spotkania otrzymaliśmy broszurki przedstawiające historię naszej dzielnicy oraz wykaz zaplanowanych wydarzeń rocznicowych.

Czytaj więcej...

Program edukacyjny " Kultura bezpieczeństwa"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w programie edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Za zrealizowanie założeń programowych, szkoła otrzymała podziękowania.

„Starsi nie czytają? W młodych nadzieja” -

W dniu 7 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 została przeprowadzona, pod patronatem redakcji miesięcznika Biblioteka w Szkole, IV edycja akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” . W akcji co roku bierze udział ponad 400 tysięcy osób, z ponad 2 tysięcy placówek..

Czytaj więcej...

Strona 1 z 144