Mikołaj w Domu Pomocy Społecznej w Prusach

13 grudnia 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę mikołajkową dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Prusach. Podopieczne zostały obdarowane prezentami, które rozdawał Św. Mikołaj i Aniołek w towarzystwie swoich pomocników. Podczas spotkania nie zabrakło szczerych wyznań, wierszyków, piosenek oraz radosnych tańców.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Krakowa w pływaniu

Pływalnia Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie była miejscem rozgrywania zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 m w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym, motylkowym oraz w sztafecie stylem dowolnym.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

Tegoroczne szkolne zawody w tenisie stołowym były wyjątkowe, odbywały się w ramach obchodów rocznicy 100-lecia Niepodległości Polski i w dniu Świętego Mikołaja.

Do turnieju zgłosiło się 16 zawodników (w tym  jedna kobieta). Każdy mecz, każdy set i każdy punkt przybliżał każdego z uczestników do tego upragnionego finału. Ale finał był powtórką z dwóch poprzednich lat. W sporcie często bywają niespodzianki i właśnie byliśmy świadkami podczas tych zawodów.

Czytaj więcej...

Mikołaj w szkole

Chociaż za oknami brak jest śniegu, ale nastrój świąteczny zagościł w naszej szkole już od pierwszych dni miesiąca. 6 grudnia 2018 r. zapanował u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł do szkoły, w otoczeniu swojej świty, z workiem pełnym słodkości, czym wywołał duży entuzjazm wśród uczniów i nauczycieli. W tym wyjątkowym dniu mikołajowe czapki przyozdabiały głowy większości uczniów w szkole, bowiem każdy kto założył czapkę  był zwolniony z odpowiedzi ustnej.

Czytaj więcej...

Dzień Tosta

Któż z nas nie lubi cieplutkich grzanek z roztapiającym się żółtym serem? Chyba każdy. Dlatego też Samorząd Uczniowski 29 listopada 2018 r. zorganizował w szkole Dzień Tosta, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i nauczycieli. Na długich przerwach uczniowie mogli zakupić ciepłe kanapki z serem i szynką. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację zabawy mikołajkowej dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Prusach.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 131