Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa to jedna z form partycypacji, którą oferuje miasto. Wpływy partycypacji na rozwój małych społeczności lokalnych, a co za tym idzie i miejskiej aglomeracji jest niezaprzeczalnie ważny i widoczny. Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji. Od 1 kwietnia rozpoczyna się już jego 7 edycja. Do 30 kwietnia będzie można złożyć za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl swój projekt, który po pomyślnym przejściu weryfikacji formalnej oraz merytorycznej i prawnej będzie mógł zostać poddany pod głosowanie mieszkańców, które odbędzie się w dniach 26 września - 5 października 2020 r.

Resetowanie hasła w Office 365

Resetowanie hasła proszę zgłaszać na adres mejlowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga

W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych, szkoła realizuje podstawę programową z wykorzystaniem form, metod i technik kształcenia na odległość. W tym celu prosimy o regularne sprawdzanie dziennika elektronicznego oraz wiadomości, które za jego pośrednictwem zostały wysłane. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych, nauczyciele podają na bieżąco.

Uczniów, którzy nadal nie nawiązali kontaktu z nauczycielami, prosimy o niezwłoczne uzupełnienie lub zweryfikowanie adresów e-mail oraz przekazanie ich wychowawcom klas. 

Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych

Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych

12.03.2020

W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).

Informujemy, że prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki pracodawcom, którzy zawarli umowę z uczniami-młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia.

Czytaj więcej...

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marcabr. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 160